Založ si blog

Pretrvávajúce duchovné bezvedomie je už ďalej neprípustné!

Máme leto a s ním letný oddych, doprevádzaný úplným vypnutím a letnou neviazanosťou. Po dlhšej dobe sa zdá byť všetko v úplnom poriadku. Zdá sa to byť také, aké bolo predtým.

Mali by sme sa však rýchlo zobudiť z tejto ilúzie, pretože nič nie je v poriadku a nič už nebude také, ako predtým. Dianie sa totiž dalo do pohybu a už ho nič nezastaví. Zdanlivé obdobie uvoľnenia, ktoré momentálne prežívame, je len krátka prestávka v železnom reťazení budúcich udalostí. Prestávka, daná nám z milosti na to, aby bola správne využitá a nie totálne premrhaná tak, ako vždy doposiaľ.

Aby bola využitá k pochopeniu skutočnej podstaty toho, čo prichádza, a hlavne k uskutočneniu výrazného osobného duchovného posunu vpred, logicky vyplývajúceho z tohto pochopenia. Akákoľvek povrchnosť a ignorovanie týchto skutočností prinesie len ďalšie, až do maxima stupňované zhoršovanie situácie. A naopak, pochopenie podstaty toho, čo sa deje, a zahájenie osobného duchovného vzostupu čo najväčšieho počtu jednotlivcov môže spôsobiť značné zmiernenie toho, čo prichádza.

A čo prichádza?

Prichádza to, čo bolo predpovedané a pred čím sme boli varovaní dávnymi prorokmi. Prichádza očista zeme! Očista od starého, zlého, nesprávneho, falošného, pokryteckého, nečistého, nespravodlivého, nečestného, bezohľadného a bezcharakterného.

Je napísané, že čas veľkej očisty bude možné poznať podľa viacerých znakov. Jedným z nich bude napríklad to, že šelma, predstavujúca zlo a temnotu, bude nútiť všetkých ľudí, malých i veľkých, bohatých i chudobných, aby prijali znak šelmy na svoju ruku. Lebo bez tohto znaku nebudú môcť ani kupovať, ani predávať, ani cestovať, ani chodiť do reštaurácií, či k lekárovi.

Kto nie slepý a hluchý k znameniam času, musí predsa jasne vidieť, že to, čo bolo predpovedané pred stáročiami, sa reálne udialo v dnešnej dobe. Podľa tohto jediného znamenia sa dá predsa poznať, že doba veľkej očisty zeme nastala! Na ľudí boli vypustení apokalyptickí jazdci pandémie, vojny, nedostatku a hladu.

Živly zeme bijú Európu suchom a katastrofálnym dlhodobým deficitom vlahy v pôde, čo pri vysokých cenách potravín, spôsobených infláciou, povedie k ich ďalšiemu zdražovaniu a nedostatku. Všetko toto, a mnohé iné okolo nás sa deje preto, aby hluchí začali konečne počuť, aby sa slepým otvorili oči, a aby si nevedomí konečne uvedomili, v akej nesmierne vážnej dobe žijeme.

Uvedomenie si vážnosti doby a jej rozpoznanie je prvým zásadným krokom, ktorý má byť uskutočnený doposiaľ nevedomými jednotlivcami. A z tohto prvého kroku potom nevyhnutne a logicky vyplynie krok druhý, spočívajúci v hľadaní odpovede na otázku, ako čas očisty prežiť a ako ho bez ujmy prestáť.

Všetko to negatívne, čo na nás začalo v poslednej dobe dopadať, ako keď sa roztrhne vrece, však nie je žiaden trest Hospodina. Stvoriteľ nás netrestá! Trestáme sa my sami, pretože to, čo prežívame, je nevyhnutný dôsledok toho, ako sme žili! Je to dôsledok našej vlastnej nečestnosti, nespravodlivosti, nečistoty, bezohľadnosti, chamtivosti, duchovnej vlažnosti a mnohého iného.

Dožili sme sa doby, v ktorej na nás začínajú dopadať všetky dôsledky nášho zlého a nesprávneho jednania. Dopadajú na nás prostredníctvom pandémie a všetkých opatrení, ktoré ju doprevádzajú. Dopadajú na nás prostredníctvom vojny, sankcií, inflácie, chudoby a mnohých iných rán, ktoré nás ešte len čakajú. To všetko sú dôsledky nášho povrchného a plytkého prístupu k životu, žitého bez poznania skutočného zmyslu nášho bytia.

Avšak aj napriek tomu, že sme dennodenne atakovaní negatívnym dianím, napriek tomu, že mnohí prepadajú depresii a strachu z budúcnosti, ľudia nechcú pochopiť, že nadišiel čas očisty zeme, a že to, čo sa deje, je treba vnímať ako silný impulz k vlastnej premene.

Silný impulz k vlastnej premene! Toto je tým, k čomu nás chcú udalosti a všetko vonkajšie dianie dotlačiť. Chcú nás dotlačiť k premene súčasného, starého, materialistického a rozumového človeka, ktorého svet sa rúca, na nového, duchovného človeka, ktorý má na nových základoch začať budovať nový svet. Nový svet, postavený na hodnotách ducha, ako na niečom, čo je prvoradé, a čo je nadradené hodnotám matérie a rozumovej racionality.

Kto v dnešnej vážnej dobe vykročí na cestu duchovnej premeny a duchovného obrodenia vlastnej osobnosti, ide v súlade s tým, čo od nás vyžaduje duch času. Kto takto činí, dostáva sa do harmónie a do súladu so silami Svetla, obklopujúcimi našu zem. Takýto človek bude vo svojom správnom úsilí všemožne podporovaný a dostane sa mu všetkých pomocí, potrebných na to, aby úspešne zvládol prechod dobou očisty zeme. Takýto človek bude totiž vo svojom správnom snažení o vlastnú duchovnú obrodu stáť tak, ako chce Stvoriteľ, a preto bude Stvoriteľom a jeho Svetlom podporovaný. Bude podporovaný jeho mocou a silou. Preto je v životnom záujme každého človeka na našej planéte, aby sa správne postavil do súladu s Vôľou Najvyššieho a do súladu s jeho svätým chcením. Pretože práve toto je to nové, čo prichádza!

To staré, spočívajúce v odtrhnutí od Stvoriteľa a jeho Vôle, v odtrhnutí od hodnôt Ducha, v pripútaní k matérii a k rozumu už nemá v dnešnej dobe žiadnu podporu Svetla, a preto smeruje k zániku. Bude to zničené, ako zdroj ustavičného nešťastia a nahradené novým spôsobom života, prinášajúcim šťastie a harmóniu.

Staňme sa preto novými! K tomu nás vyzýva dnešná doba! K tomu sme dnešnou dobou tlačení a k tomu ňou budeme tlačení stále viac a viac!

Staneme sa v nej svedkami kolapsu starého a zároveň zázračného zrodenia nového, ktoré povstane z ruín, a ktorému budú budú poskytnuté veľké pomoci zo Svetla, aby mohlo zakoreniť, zmocnieť, vyrásť a priniesť bohatú úrodu.

Doba chladne, racionálne uvažujúceho, rozumového, materialistického a anti duchovného človeka definitívne končí a začína nová doba človeka citového, srdečného, dobrotivého, čistého, spravodlivého a duchovného. Všetko, čo sa bude diať v nasledujúcich dňoch, mesiacoch a rokoch nás bude navigovať týmto smerom a my budeme mať príležitosť prežívať na vlastnej koži dôsledky toho, na akej strane stojíme. Či na strane starého, smerujúceho do nešťastia a ku skaze, alebo na strane nového, smerujúceho ku Svetlu a stojaceho pod ochranou Božou.

Doba volá k zmene! Volá a vyzýva k duchovnej premene osobnosti! Budúcnosť bude patriť iba tým, ktorí sú vnímaví k hlasu doby a začnú usilovať o to, čo od nás všetkých žiada.

Radikálne slová, odsudzujúce kľúčový omyl kresťanstva

30.09.2022

Domnienka kresťanských cirkví, že svet bol spasený krížom a vzkriesením Krista, je nesprávna! Táto téza je tragickým omylom, ba čo viac, je jednou z hlavných príčin neustále sa prehlbujúceho duchovného, morálneho a mravného úpadku civilizácie na planéte Zem. Človek, ktorý totiž tvrdí, že náš svet bol spasený Kristovou smrťou na kríži a jeho utrpením [...]

Odhaľovanie tajomstiev astrálneho sveta

26.09.2022

Žijeme v dobe súdu a očisty zeme, kedy by ľudia nemali mať nijaké duchovné tajomstva. Naopak, mali by byť plne duchovne vedomí, aby mohli vedome kráčať k Svetlu a jeho cestami. Aby pri tom dokázali vedome využiť všetky pomoci, ktoré sa im ponúkajú. A jednou z takýchto pomocí je aj znalosť astrálnych úrovní, nachádzajúcich sa v najbližšej blízkosti našej najhrubšej [...]

Len o bohatstvo duše neprídeme nikdy! Všetko ostatné stratíme!

25.09.2022

Existují věci trvalého charakteru, které zůstanou naším vlastnictvím navždy. A existují věci dočasného charakteru, které jsou naším vlastnictvím jen dočasně. Je proto logické a pochopitelné, že bychom se měli přednostně usilovat o věci trvalého charakteru. Měli bychom si je vážit a chápat jejich cenu. A zejména, měli bychom si být vědomi toho, že věci [...]

Počúvajte Pravdu, špeciál, víkendový podcast

Dedinský futbalista, ktorý chce hrať Ligu majstrov. Matovič stále nechápe, že problém je on

30.09.2022 20:03

Robí zo seba obeť, pričom je ešte stále v pozícii de facto najsilnejšieho človeka krajiny. Igor Matovič dokazuje, že stále nič nepochopil.

socha Milana Rastislava Štefánika

Slovenský velikán má ďalšiu sochu. Bradatý Štefánik má ruku na srdci s kompasom

30.09.2022 19:30

Milanovi Rastislavovi Štefánikovi odhalili sochu v Starej Ľubovni.

ide o pravdu, Richard Sulík, Peter Bielik

Sulík v Ide o pravdu: Viac ako 15 minút som Matoviča počúvať nevydržal

30.09.2022 18:45

Aj keď odvolanie Igora Matoviča z postu ministra vôbec nie je isté, Richard Sulík túto snahu považuje za logické vyvrcholenie odchodu SaS z koalície.

riadiátor, vykurovanie, kúrenie

Ministerstvo financií uvoľnilo takmer 17 miliónov pre vysoké školy na boj s krízou

30.09.2022 16:54

Finančné prostriedky sú určené na kompenzáciu zvýšených cien energií.

milansupa

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 20530x
Priemerná čítanosť článkov: 1283x

Autor blogu