Správa o digitálnom terore vo vlakoch slovenských železníc

Je zarážajúce, s akou bezohľadnosťou začali Železnice Slovenskej republiky tlačiť na absolútny bezhotovostný styk a čisto digitálny predaj cestovných lístkov. S touto obludnosťou začali prednedávnom a že ide o vážny problém, potvrdil aj slovenský rozhlas. Problematike sa venoval v hlavnej spravodajskej relácii. Hovorilo sa v nej, že kvôli tomuto kroku sú mnohí ľudia nešťastní. Že sa im znepríjemnila cesta vlakom a tí, ktorí mohli, radšej presedlali na autobusy.

Mnohí straší ľudia si nedokážu kúpiť cestovný lístok, aj keď majú požadovaný smartfón, internet a aplikáciu, čím nedokážu splniť základnú podmienku pre normálnu cenu lístku. Ak totiž nemáte drahý smartfón, nemáte v ňom internet a aplikáciu, alebo aj keď ich máte, ale neviete si lístok kúpiť, dochádza z strany ŽSR k tvrdým sankciám.

Ak si kúpite lístok na stanici, je k nemu prirážka jedno euro a ak ste si ho nútený kúpiť vo vlaku, pretože vo vašej obci stanica nie je, musíte k cene lístka doplatiť tri eurá. ŽSR tieto príplatky zdôvodňuje tým, že toľko stojí manipulácia s hotovosťou na stanici a vo vlaku.

Ale čo je paradoxné, tieto pravidlá sa vzťahujú i na výdaj bezplatných lístkov, pri ktorých k žiadnej manipulácii s hotovosťou nedochádza. Mám napríklad svedectvo jedného invalidného dôchodcu, ktorý nastúpil do vlaku v obci, kde lístky nepredávajú a za za výdaj bezplatného cestovného lístka musel zaplatiť tri eurá.

Cieľom takéhoto jednania ŽSR je donútiť ľudí hrubým a bezohľadným nátlakom k tomu, aby kupovali lístky iba digitálne. Toto celé je tragickým príkladom toho, keď sa internet a digitalizácia, prezentované ako pokrok, zrazu zmenia na prostriedok nátlaku, donucovania a teroru voči určitej skupine obyvateľstva, ktorej sa znepríjemňuje a znemožňuje cestovanie vlakmi.

A všetkým mladým ľuďom, ktorí sa nad týmito vecami iba pousmejú, pretože oni sú maximálne digitálne zdatní treba zdôrazniť, že raz má dôjsť úplne na všetkých. Že to, čo dnes vytvára nátlak a terorizuje určitú skupinu obyvateľstva, sa má stať prostriedkom teroru a šikanovania úplne všetkých.

Nástrojom k tomu bude internet, digitalizácia a bezhotovostný styk tak, ako to máme možnosť vidieť v súčasnosti vo vlakoch ŽSR. Lebo to, čo sa teraz deje vo vlakoch v malom, a mnoho ľudí si to ani nevšimlo, sa má časom diať vo veľkom a potom si to už všimnú všetci.

Ale potom už môže byť neskoro! Potom už môžeme byť zotročení a kontrolovaní prostredníctvom internetu, digitalizácie a bezhotovostného styku do takej miery, že nám nedovolia dýchať, že nám budú obmedzovať slobodu, a že budú určovať, čo máme a čo nemáme robiť. A to je cieľ! K tomu to všetko smeruje! Preto tá brutálna bezohľadnosť vo vlakoch slovenských železníc.

Cieľom je zavedenie sociálneho kreditu, podobne ako v komunistickej Číne. Ak budete lojálni voči systému, bude bezhotovostný styk fungovať dobre. Ale ak si dovolíte mať iný názor, prídu sankcie a vy zrazu nie ste schopný kúpiť si cestovný lístok vo vlaku, kúpiť si benzín, alebo dokonca potraviny. Ak budete nepohodlní, prostredníctvom bezhotovostného styku a digitalizácie vás spoločensky, a možno i fyzicky zničia. Predstavte si napríklad takú pandémiu v čase, kedy je už hotovosť odstránená. Blokovaním nákupu základných životných potrieb by nútili k očkovaniu všetkých odporcov.

V našom univerze platí zákon, že všade tam, kde je niekto k niečomu nasilu nútený, kde sa deje nátlak a teror, a my sa neozveme, všade tam sa nachádza zárodok zla, voči ktorému ak sme ľahostajní a nepostavíme sa proti nemu, ničím nebrzdené zlo sa rozšíri a napokon pohltí aj nás samotných. A nátlak, teror a donucovanie pocítime na vlastnej koži.

Vždy doteraz som mal radšej cestovanie vlakom. Ale to sa dramaticky zmenilo! Odteraz pôjdem radšej autobusom a vlak budem využívať len v krajnom prípade, pretože vlak je odteraz pre mňa symbolom a zhmotnením bezohľadného digitálneho nátlaku, obráteného proti ľuďom. A ja, ako človek, ktorý si váži slobodu, sa veľkým oblúkom vyhýbam miestam, kde ma k niečomu nútia. Situácia na železnici je prvým poslom temnej budúcnosti, ktorú pre nás všetkých chystajú, keď sa voči tomu nepostavíme a budeme sa len zbabelo podvoľovať.

No a v tých úplne najširších súvislostiach je toto všetko obrazom toho, ako sa ľudstvo slepo a jednostranne zameralo iba na rozumovú zložku svojej osobnosti. Ako svojim rozumom vymyslelo internet, smartfóny a digitalizáciu. A prostredníctvom týchto výtvorov rozumu sa to rozumové nakoniec obracia proti nám a začína nás to terorizovať a zotročovať.

Ľudstvo nemalo dať nikdy vlastnému rozumu takú veľkú moc! Ľudstvo a ľudia vždy mali zostať ľuďmi citu a srdca. Ľuďmi cituplnými, ktorí používajú svoj rozum len ako nástroj a nedopustia, aby sa stal hlavnou a najuctievanejšou zložkou našej osobnosti. Lebo ak to dopustia a nedržia svoj rozum nakrátko, ten zosilnie tak, že prevezme všetku moc a ako dravé zviera sa vrhne na ľudí. Začne ich šikanovať a terorizovať, k čomu by nemohlo nikdy dôjsť, keby sme vždy zostali ľuďmi citu a srdca. I toto si je treba uvedomiť a začať v tom zjednávať nápravu.

Svet už nesmie byť ďalej taký, aký bol doposiaľ!

26.06.2026

Za povrchnosťou, plytkosťou a prázdnotou každodenného života väčšiny ľudí hrá finančná elita sveta krvavé šachové partie s osudmi celých národov. Politici a vlády väčšiny štátov sú totiž iba figúrkami, ktorými hýbe niekto iný. Sú iba bábkami, ktoré vykonávajú vôľu niekoho iného, majúc z toho samozrejme výrazný osobný profit. Plebsu treba dať jeho chlieb [...]

O životne dôležitom sviatku správcov prírody – prírodných bytostí

23.06.2026

Táto znalosť je tak dôležitá, že bez nej začnú ľudia postupne chradnúť a nakoniec zahynú. A to preto, lebo vo vesmíre dochádza k zásadnej zmene a doterajšia nevedomá existencia už nebude tolerovaná. Buď sa totiž človek začne konečne snažiť byť účastný skutočného života a skutočných významných udalostí vo stvorení, alebo nebude žiť vôbec, pretože sa mu [...]

Stručne, jasne a drsne o tom, ako si stojíme voči prírodným bytostiam

19.06.2026

Mnoho ľudí sa pýta, ako je možné, že dochádza k tomu, čo sa okolo nich v súčasnosti deje. Vôbec netušia, že to len začiatok. Že je to len počiatočný stupeň diania, ktoré bude gradovať z dôvodu stále silnejúceho prenikania lúča Syna Človeka k našej planéte. Ľudia musia vedieť, že všetko, čo sa odohráva, má svoj základ v katastrofálnom duchovnom stave [...]

Ukrajina

Analytik: Ukrajina by prehrala, keby vojna pokračovala ako vlani

28.06.2026 06:00

Kyjev najmä pred zimou kampaň ďalekonosných útokov ešte zintenzívni, aby obmedzil ruskú výrobu rakiet,“ povedal pre Pravdu analytik Gustav Gressel.

Mária Bieniková, storočná jubilantka, Utekáč

Má sto rokov, no pamätá si viac ako kroniky. Pani Mariška je živou legendou

28.06.2026 06:00

Medzi „svojimi“ je Mária Bieniková skutočnou celebritou.

letisko bratislava, bratislavske letisko

Cesta na dovolenku sa môže skomplikovať už v Bratislave. Polícia varuje cestujúcich pred zdržaním

27.06.2026 22:45

Počet pasažierov najmä z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave oproti minulému roku výrazne narástol.

Aleksandar Vučič

Srbsko čaká politické zemetrasenie. Vučić oznámil odchod aj predčasné voľby

27.06.2026 20:30

Prezident mesiace čelil tlaku protivládnych protestov.