Založ si blog

Duše nešťastné, kde sa podejete? Svety sa rúcajú!

Často sa stretávam s posmešnými poznámkami: „Kedy sa už konečne stane to, o čom hovoríte?“ Slepí a nevedomí! Už sa tak deje! Veľká očista, vynútená žiarou Božieho Svetla je už v plnom prúde, čo sa markantne prejavuje v jemnejších hmotných úrovniach v blízkosti zeme, alebo inak povedané, vo svetoch záhrobných. Lebo Svetlo, prichádzajúce Zhora, očisťuje na svojej ceste k zemi najprv to jemnejšie a subtílnejšie, aby sa nakoniec dopracovalo aj k tomu hmotnému a pozemsky materiálnemu.

Avšak hlavný princíp je všade jednotný a jednoduchý. Svetlo na svojej ceste k zemi rúca a búra všetko, čo nie je svetlé a čo k Svetlu neusiluje. S plnou silou to už začína prebiehať v jemnejších úrovniach hmoty, aby to napokon prebehlo aj v najhrubšej hmotnosti zeme.

Čo sa to teda teraz vlastne deje v jemnejších úrovniach, kam odchádzajú ľudské duše po fyzickej smrti?

Doteraz, po celé tisícročia platilo, že každá duša bola po smrti zaradená v záhrobnom svete do príslušnej úrovne, zodpovedajúcej jej rovnorodosti. To znamená, že zlí boli zaradení k zlým, horší k horším a najhorší k najhorším. Ale rovnako i dobrí k dobrým, lepší k lepším a najlepší k najlepším. Obrazne vyjadrené, každá duša bola zaradená do príslušnej zásuvky.

To sa však v poslednej dobe začína radikálne meniť, pretože prichádzajúce Svetlo Pána začína búrať a rúcať všetky jemnohmotné úrovne, svety a zásuvky, zhromažďujúce duše nízke, zlé, nečisté, pokrivené, necnostné, nespravodlivé, neláskavé, materialistické, duchovne vlažné, duchovne nepohyblivé a duchovne mŕtve. Všetky tieto svety sa postupne zosúvajú do nenávratna. Zosúvajú sa do temnej a bezbrehej priepasti, spolu s dušami, ktoré ich obývajú. Nič nečisté a zlé už totiž nemá mať miesto v blízkosti zeme, a napokon ani na zemi samotnej.

Avšak popri rúcaní zlého a temného zároveň vznikajú v jemnejších úrovniach nové, svetlé svety, pripravené prijať ľudské duše, odchádzajúce zo zeme po fyzickej smrti, ktoré si aj napriek svojim ľudským chybám a slabostiam ešte zachovali túžbu po Svetle, dobre a Stvoriteľovi. Týmto dušiam, na základe ich ešte stále živej duchovnej túžby bude umožnené v novo budovaných jemných úrovniach v blízkosti zeme odkladať svoje chyby a rozvíjať sa v cnostiach. A potom, keď zavládne tisícročná ríša pokoja a mieru na zemi, dostanú príležitosť narodiť sa znovu v ľudskom tele a urobiť veľký duchovný posun vpred. Vpred smerom k životnému cieľu každého z nás, ktorým je vstup do kráľovstva nebeského. Do kráľovstva Ducha. Nový život na zemi po očiste bude školou a veľkou príležitosťou, aby sme konečne dosiahli tohto hlavného cieľa nášho bytia a celého nášho jestvovania.

A preto všetky posmešky o tom, kedy už príde tá toľkokrát spomínaná očista, sú maximálne úbohé. Sú však skôr tragické, pretože očista je už tu! Ak totiž v dnešnej dobe opustí svoje fyzické telo zarytý ateista, alebo materialista, jeho duša už nenájde v jemnejšej hmotnosti oddelenie, určené pre ateistov a materialistov tak, ako to fungovalo doposiaľ. Už tam nájde len ruiny, zosúvajúce sa postupne do temnoty spolu so všetkými, ktorí tam prináležia. Ak zomrú ľudia nečistí, nespravodliví a zlovoľní, ich duše už nenájdu v jemnejšej hmotnosti oddelenie pre nečistých, nespravodlivých a zlovoľných. Už tam nájdu len ruiny, zosúvajúce sa postupne do temnoty spolu so všetkými, ktorí tam patria. A takýmto spôsobom by sa dalo pokračovať ešte dlho, pretože zoznam ľudských necností a nerestí je dlhý.

V pochopení a uvedomení si týchto skutočností spočíva poznanie nesmiernej vážnosti každého súčasného ľudského života na zemi. Je to život, v ktorom musíme učiniť posledné rozhodnutie, kam bude smerovať naše bytie. Či k Bohu, alebo k niečomu inému. To k niečomu inému znamená istú skazu. Znamená to zrútenie osobnosti, v ktorej nebolo nájdené dostatočné množstvo túžby po Bohu, aby jej mohlo byť aj napriek jej ľudským chybám dovolené vstúpiť do nejakej z novo budovaných svetlých úrovní a rozvíjať sa tam.

Ľudia ani netušia, o čom rozhodujú v tomto svojom pozemskom živote. Netušia, že rozhodujú o svojom ďalšom bytí, alebo nebytí, pričom toto rozhodovanie prebieha úplne nenápadne. Prebieha prostredníctvom nášho postoja k duchovnosti a k Stvoriteľovi. Prebieha prostredníctvom nášho vzťahu k cnostiam, k ich rešpektovaniu a rozvíjaniu. Alebo k ich nerešpektovaniu a ignorovaniu.

Posledné rozhodnutie neznamená, že si nás niekto niekde predvolá a my sa budeme musieť nejako rozhodnúť. Posledné rozhodnutie spočíva v úplne všetkom, čo v tomto svojom živote robíme, a jeho celkový súhrn, položený na misky váh ukáže, či nakoniec preváži to svetlé a k Svetlu usilujúce, alebo to od Svetla vzdialené a Svetlo ignorujúce.

Svetlo Božie, prichádzajúce k zemi a vynucujúce veľkú očistu tak, ako to bolo prorokmi predpovedané, zbúra a odstráni z blízkosti zeme i zo zeme všetko, čo nie je samo v sebe dosť svetlé a k Svetlu neusiluje. V jemnejších úrovniach sa to už stáva realitou a každá ľudská duša, ktorá v súčasnosti opustí svoje fyzické telo, je s touto realitou okamžite konfrontovaná. Je konfrontovaná nie s tisícorakými možnosťami zaradenia do najrozličnejších jemnejších hmotných úrovní podľa vlastnej rovnorodosti, ako tomu bolo doteraz, ale s drsným a nekompromisným buď, alebo! Buď k Svetlu, alebo od Svetla! Buď Nahor, alebo nadol! Buď k šťastiu a mieru, alebo k nešťastiu a skaze! O tom práve dnes, v každej chvíli, v každej hodine a minúte dňa rozhodujeme charakterom svojho života. Buďme si toho vedomí a vedome sa osobnostne nasmerujme k Svetlu, Bohu, Duchu a dobru.

A už vôbec by sme sa nemali z tohto všetkého vysmievať, pretože nikto z nás nepozná ani dňa, ani hodiny. Úplne každému sa v dnešnej dobe môže ľahko stať, že ráno síce vstane, ale už večer môže byť jeho duša po opustení fyzického tela konfrontovaná so všetkými týmto skutočnosťami.

Ale potom už bude neskoro niečo zmeniť! Potom nám už nezostane nič iného, len nevyhnutné prijatie dôsledkov toho, ako sme žili a o aké hodnoty sme usilovali. Začnime to preto meniť okamžite práve teraz, kým je ešte čas.

Určené všetkým budúcim bezrukým a beznohým

15.04.2024

Tento text bude pomerne drsným opisom toho, čo nás všetkých čaká a čo nikoho neminie. Jeho účelom je, aby sme zostali ušetrení prichádzajúceho drsného zásahu do našej osobnosti. Aby sme sa mu vyhli a aby sme mu unikli. Dokázať to však môžeme len vtedy, keď pre to niečo urobíme. Keď duchovne napneme všetky sily a odstránime svoje chyby, hriechy a nedostatky, na ktoré [...]

Životná nutnosť ozdravenia spoločnosti!

11.04.2024

Určite by nebolo nutné hovoriť o ozdravení spoločnosti, ak by všetko vôkol nás bolo v úplnom poriadku. Ale skutočnosť, že tomu tak ani zďaleka nie je, môžeme dennodenne vidieť a prežívať. Áno, naša spoločnosť sa nám musí nevyhnutne, a to aj pri veľmi povrchnom pozorovaní, javiť ako organizmus, zmietaný mnohými chorobami. Avšak predsa len medzi nami existujú [...]

Nie sme zvieratá! A prečo tak myslíme, konáme a žijeme?

08.04.2024

Človek je človek a zviera je zviera. To je každému jasné. Je však tragické, ak človek, ktorý by mal stáť vyššie, žije, tvorí, rozmýšľa, správa sa a funguje na základe princípu, prevzatého zo zvieracieho sveta. Je to princíp boja! Na základe neho vyhráva silnejší, rýchlejší a úspešnejší. Tento princíp je užitočný vo svete zvierat a prírody, pretože zaručuje [...]

Záskalie, Jaskyňa, Veľký Manín, mReportér

Krásna prírodná scenéria na Považí ponúka pohľad na nezaplatenie. Slováci, máme byť na čo pyšní

18.04.2024 05:00

Zábery z nádhernej slovenskej prírody zachytila mReportérka Ľubka Šeroňová.

tbilisi, gruzínsko, protest

V Tbilisi protestovalo vyše 20 000 ľudí proti zákonu o zahraničnom vplyve

17.04.2024 23:24

Poslanci vládnej strany Gruzínsky sen schválili návrh tohto sporného zákona v prvom čítaní.

Nemecko Rusko špionáž

Prokurátori v Nemecku obvinili bývalého zamestnanca tajnej služby zo špionáže pre Rusko

17.04.2024 23:09

Carsten Linke poprel obvinenia a povedal, že sa snažil naverbovať taktiež obvineného Arthura Ellera ako potencionálny zdroj.

beňa

V Kongu zadržali bývalého námestníka riaditeľa SIS Borisa Beňu

17.04.2024 21:24, aktualizované: 21:54

Slovenská polícia to neeviduje. Beňa bol odsúdený v roku 2021 na trojročný trest s podmienečným odkladom na päť rokov za korupciu a vynášanie informácií.

milansupa

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 149
Celková čítanosť: 219203x
Priemerná čítanosť článkov: 1471x

Autor blogu