Založ si blog

Môžeme dostať všetko, o čo Stvoriteľa prosíme, ale…

Ale musíme ho prosiť správnym spôsobom. Pomoc Božia sa dnešnej dobe očisty vznáša v blízkosti každého z nás a je pripravená nám až zázračným spôsobom pomáhať.

Problém je však v tom, že jedine na nás samotných záleží, či sa dokážeme naladiť na jej frekvenciu. Či dokážeme vnútorne nájsť správny prístupový kód, ktorý nám otvorí bránu zázračných Svetlých pomocí.

Ako je to možné dokázať?

My ľudia berieme v živote za základ svoju vlastnú vôľu a svoje vlastné chcenie. To je pre nás určujúce! Na základe toho robíme svoje životné rozhodnutia a takýmto spôsobom sa i modlíme, keď žiadame Stvoriteľa o pomoc. Či už ide napríklad o riešenie ťažkej životnej situácie, zdravotného problému, alebo niečoho iného.

Na základe vlastného chcenia a vlastnej vôle máme vždy jasnú predstavu o tom, ako konkrétne by mala pomoc Stvoriteľa vyzerať. Ako celkom konkrétne by sa mala prejaviť. O to potom prosíme Pána doslova s kŕčovitou urputnosťou. Vrúcne a stále dookola prosíme, aby sme obdržali pomoc takým spôsobom, ako si to my predstavujeme, a ako je to podľa nás najlepšie. Tým sa však žiaľ podobáme človeku, ktorý stále znova a znova vyťukáva prístupový kód, potrebný k otvoreniu brány pomoci, ale stále znova a znova zisťuje, že je nesprávny, pretože neprináša jej očakávaný prílev z Výšin.

V čom je chyba?

V tom, že všetky naše prosby o pomoc, smerujúce Nahor, sa v kŕčovitej urputnosti pohybujú vždy iba v tieni nášho vlastného chcenia, našej vlastnej vôle a našich vlastných predstáv o tejto pomoci. Ak však chceme dosiahnuť pomoc, musíme sa odpútať od tohto chybného základu. Musíme za základ postaviť nie svoje vlastné chcenie a svoju vlastnú vôľu, ale Chcenie a Vôľu Stvoriteľa. Lebo v skutočnosti sú jedine Ony pri každej jeho pomoci určujúce. My ľudia žijeme už stáročia v omyle, pretože stále nedokážeme pochopiť, že základom všetkého nemá byť naše chcenie, ale vznešené Chcenie Stvoriteľa.

Buď Vôľa Tvoja, ako v nebi, tak i na zemi!

Vôľa Pána sa má stať základom všetkých vecí! Základom nášho spôsobu uvažovania, základom nášho jednania i základom našich modlitieb a prosieb o pomoc.

Lebo Duch Boží prúdi voľne, slobodne a neobmedzene! A takýmto spôsobom aj pomáha! Vo svojej slobode a neobmedzenosti prináša vždy pomoc svojimi vlastnými cestami. Nikdy nie cestami ľuďmi vopred stanoveným chcením, ktoré sú tak úzke a obmedzené, že pomáhajúce Svetlo sa do nich nedokáže vtesnať vo svojej neobmedzenosti a nekonečnosti. Je to ako márna snaha o to, aby víchor prešiel hrdlom fľaše.

Čo to znamená?

Znamená to, že môžeme a máme prosiť o pomoc, ale nikdy nemôžeme a nemáme vymedzovať spôsob, alebo formu, akou nám má pomoc Zhora prísť. Môžeme a máme prosiť o pomoc, ale nespútanému Duchu máme nechať voľné ruky v jeho pôsobení a neobmedzovať ho svojim príliš konkrétnym chcením, ktoré sa žiaľ neraz rovná až požiadavke. Vždy preto prosme Pána o pomoc v slobodnej, ničím neobmedzenej otvorenosti, ktorá dáva príležitosť Duchu pomáhať Jeho vlastným spôsobom.

V tomto spočíva zásadný vnútorný posun, ktorý uvoľňuje cestu pomociam zo Svetla. Spočíva v odvrátení sa od dominantnosti vlastnej vôle a v nastúpení cesty slobodnej, dôverčivej otvorenosti voči Vôli Stvoriteľa a jeho pomociam.

Naše vnútorné naladenie pri prosbe o pomoc by preto malo vyzerať asi takto:

„Pane, prosím Ťa o pomoc vo svojom probléme (zdravotnom, alebo inom). Nechcem však Tvoju pomoc vymedzovať, ohraničovať a určovať svojim vlastným prianím. Pomôž mi prosím Ťa tak, ako Ty chceš. V neobmedzenosti, neohraničenosti, slobode a voľnosti prúdenia Tvojho Svätého Ducha. Lebo Ty vieš, čo je pre mňa naozaj dobré lepšie, ako ja sám, pretože poznáš moju minulosť, súčasnosť i budúcnosť. V hlbokej pokore a v dôvere otváram svoju dušu takej forme pomoci, akú mi Ty sám prinesieš vo svojej Láske, Všemúdrosti a Spravodlivosti“

Uvedomme si to, pochopme to a konečne vystúpme z tmavého tieňa vlastného chcenia a vlastnej vôle, do Svetla Božieho Chcenia a Božej Vôle. Lebo jedine prekročením vlastného tieňa môžeme získať správny prístupový kód ku všetkým pomociam zo Svetla, pretože ich už prestaneme urputne tlačiť do do úzkych dráh nášho vlastného chcenia.

A aby bolo poznané úplne všetko, onen kód je trojmiestny. Obsahuje tri čísla, alebo tri princípy. Sú nimi pokora, dôvera a čistota.

Pokora pred Všemúdrosťou Vôle Stvoriteľa, ktorá usmerňuje beh všetkých vecí. Dôvera v Jeho Lásku a Spravodlivosť. A čistota srdca i mysle.

Ak dokážeme dosiahnuť Stvoriteľom chcenú mieru pokory, dôvery a čistoty, a ak sa vo svojej prosbe o pomoc otvoríme slobodnej neohraničenosti prúdenia Svätého Ducha, nadíde chvíľa, kedy ku nám začne prúdiť pomoc zo Svetla a spôsobovať v našom živote jeden zázrak za druhým.

So zmŕtvychvstaním Krista je to úplne inak!

28.09.2023

Kristus nevstal z mŕtvych telesne, pretože to podľa prírodných zákonov, stanovených jeho Otcom, nie je vôbec možné. A ako z jeho vlastných slov vieme, Syn Najvyššieho neprišiel na zem Zákony rušiť, ale naplniť. Prírodné zákony, ktoré fungujú vo stvorení, reprezentujú Vôľu ich Tvorcu. Keďže však Tvorca univerza je dokonalý, aj jeho Zákony sú dokonalé. V pojme [...]

O neschopnosti chápať tajomstvá jednoduchosti

25.09.2023

Najzásadnejšie veci nášho bytia sú v skutočnosti tak jednoduché, že práve pre ich, až neuveriteľnú jednoduchosť, im neprisudzujeme veľký význam a úplne ich prehliadame. Ale na takýchto, z nášho pohľadu maličkostiach, stojí a padá všetko. Pozrime sa na konkrétny príklad. Trebárs na dýchanie. Je tak prirodzené, že nikto z nás si ho ani neuvedomuje. Pritom je ale tak [...]

Veľká očista prichádza! Vysvetlenie podstaty tohto fenoménu

19.09.2023

Extrémne prírodné dianie v podobe záplav, zemetrasení a požiarov, alebo spoločenské napätie v podobe vojny, prevratov a nepokojov, a už ani nehovoriac o predchádzajúcej pandémii, to všetko je hmatateľným a očividným dôkazom toho, že sa niečo deje. Že dochádza k niečomu neobyčajnému, čo vyvoláva doslova var v oblasti prírodného a spoločenského diania. Čo je to? Je [...]

New Jersey, voda, dažde, USA, počasie

New York po mohutnom daždi zaplavila voda

30.09.2023 02:41

Silný dážď spôsobil v New Yorku záplavy, ktoré v piatok čiastočne obmedzili prevádzku metra a tamojších letísk.

Russia Sobchak

Kremeľ hľadá pre Putina do volieb liberálneho sparing partnera

30.09.2023 02:00

Do ruských prezidentských volieb zostáva ešte pol roka, v Kremli ale už riešia, kto by mal "robiť krovie" pri znovuzvolení Vladimira Putina na ďalších šesť rokov.

zmenpoistovnu, pr, nepouzivat

POZOR! Posledná šanca zmeniť poisťovňu je DNES: Ktorá zdravotná poisťovňa vás poteší najviac?

30.09.2023 00:00

Pripravili sme si preto základné porovnanie dvoch súkromných zdravotných poisťovní, ktoré sa najviac bijú, kto ponúkne najlepšie benefity.

dodavka, čr, migranti

Bieloruský prevádzač natlačil do dodávky 33 migrantov, v ČR mu hrozí 8 rokov

29.09.2023 23:01

Občan Bieloruska prevážal namiesto paliet s tovarom v uzavretom nákladovom priestore dodávky ľudí.

milansupa

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 97
Celková čítanosť: 124934x
Priemerná čítanosť článkov: 1288x

Autor blogu