Založ si blog

Môžeme dostať všetko, o čo Stvoriteľa prosíme, ale…

Ale musíme ho prosiť správnym spôsobom. Pomoc Božia sa dnešnej dobe očisty vznáša v blízkosti každého z nás a je pripravená nám až zázračným spôsobom pomáhať.

Problém je však v tom, že jedine na nás samotných záleží, či sa dokážeme naladiť na jej frekvenciu. Či dokážeme vnútorne nájsť správny prístupový kód, ktorý nám otvorí bránu zázračných Svetlých pomocí.

Ako je to možné dokázať?

My ľudia berieme v živote za základ svoju vlastnú vôľu a svoje vlastné chcenie. To je pre nás určujúce! Na základe toho robíme svoje životné rozhodnutia a takýmto spôsobom sa i modlíme, keď žiadame Stvoriteľa o pomoc. Či už ide napríklad o riešenie ťažkej životnej situácie, zdravotného problému, alebo niečoho iného.

Na základe vlastného chcenia a vlastnej vôle máme vždy jasnú predstavu o tom, ako konkrétne by mala pomoc Stvoriteľa vyzerať. Ako celkom konkrétne by sa mala prejaviť. O to potom prosíme Pána doslova s kŕčovitou urputnosťou. Vrúcne a stále dookola prosíme, aby sme obdržali pomoc takým spôsobom, ako si to my predstavujeme, a ako je to podľa nás najlepšie. Tým sa však žiaľ podobáme človeku, ktorý stále znova a znova vyťukáva prístupový kód, potrebný k otvoreniu brány pomoci, ale stále znova a znova zisťuje, že je nesprávny, pretože neprináša jej očakávaný prílev z Výšin.

V čom je chyba?

V tom, že všetky naše prosby o pomoc, smerujúce Nahor, sa v kŕčovitej urputnosti pohybujú vždy iba v tieni nášho vlastného chcenia, našej vlastnej vôle a našich vlastných predstáv o tejto pomoci. Ak však chceme dosiahnuť pomoc, musíme sa odpútať od tohto chybného základu. Musíme za základ postaviť nie svoje vlastné chcenie a svoju vlastnú vôľu, ale Chcenie a Vôľu Stvoriteľa. Lebo v skutočnosti sú jedine Ony pri každej jeho pomoci určujúce. My ľudia žijeme už stáročia v omyle, pretože stále nedokážeme pochopiť, že základom všetkého nemá byť naše chcenie, ale vznešené Chcenie Stvoriteľa.

Buď Vôľa Tvoja, ako v nebi, tak i na zemi!

Vôľa Pána sa má stať základom všetkých vecí! Základom nášho spôsobu uvažovania, základom nášho jednania i základom našich modlitieb a prosieb o pomoc.

Lebo Duch Boží prúdi voľne, slobodne a neobmedzene! A takýmto spôsobom aj pomáha! Vo svojej slobode a neobmedzenosti prináša vždy pomoc svojimi vlastnými cestami. Nikdy nie cestami ľuďmi vopred stanoveným chcením, ktoré sú tak úzke a obmedzené, že pomáhajúce Svetlo sa do nich nedokáže vtesnať vo svojej neobmedzenosti a nekonečnosti. Je to ako márna snaha o to, aby víchor prešiel hrdlom fľaše.

Čo to znamená?

Znamená to, že môžeme a máme prosiť o pomoc, ale nikdy nemôžeme a nemáme vymedzovať spôsob, alebo formu, akou nám má pomoc Zhora prísť. Môžeme a máme prosiť o pomoc, ale nespútanému Duchu máme nechať voľné ruky v jeho pôsobení a neobmedzovať ho svojim príliš konkrétnym chcením, ktoré sa žiaľ neraz rovná až požiadavke. Vždy preto prosme Pána o pomoc v slobodnej, ničím neobmedzenej otvorenosti, ktorá dáva príležitosť Duchu pomáhať Jeho vlastným spôsobom.

V tomto spočíva zásadný vnútorný posun, ktorý uvoľňuje cestu pomociam zo Svetla. Spočíva v odvrátení sa od dominantnosti vlastnej vôle a v nastúpení cesty slobodnej, dôverčivej otvorenosti voči Vôli Stvoriteľa a jeho pomociam.

Naše vnútorné naladenie pri prosbe o pomoc by preto malo vyzerať asi takto:

„Pane, prosím Ťa o pomoc vo svojom probléme (zdravotnom, alebo inom). Nechcem však Tvoju pomoc vymedzovať, ohraničovať a určovať svojim vlastným prianím. Pomôž mi prosím Ťa tak, ako Ty chceš. V neobmedzenosti, neohraničenosti, slobode a voľnosti prúdenia Tvojho Svätého Ducha. Lebo Ty vieš, čo je pre mňa naozaj dobré lepšie, ako ja sám, pretože poznáš moju minulosť, súčasnosť i budúcnosť. V hlbokej pokore a v dôvere otváram svoju dušu takej forme pomoci, akú mi Ty sám prinesieš vo svojej Láske, Všemúdrosti a Spravodlivosti“

Uvedomme si to, pochopme to a konečne vystúpme z tmavého tieňa vlastného chcenia a vlastnej vôle, do Svetla Božieho Chcenia a Božej Vôle. Lebo jedine prekročením vlastného tieňa môžeme získať správny prístupový kód ku všetkým pomociam zo Svetla, pretože ich už prestaneme urputne tlačiť do do úzkych dráh nášho vlastného chcenia.

A aby bolo poznané úplne všetko, onen kód je trojmiestny. Obsahuje tri čísla, alebo tri princípy. Sú nimi pokora, dôvera a čistota.

Pokora pred Všemúdrosťou Vôle Stvoriteľa, ktorá usmerňuje beh všetkých vecí. Dôvera v Jeho Lásku a Spravodlivosť. A čistota srdca i mysle.

Ak dokážeme dosiahnuť Stvoriteľom chcenú mieru pokory, dôvery a čistoty, a ak sa vo svojej prosbe o pomoc otvoríme slobodnej neohraničenosti prúdenia Svätého Ducha, nadíde chvíľa, kedy ku nám začne prúdiť pomoc zo Svetla a spôsobovať v našom živote jeden zázrak za druhým.

Živorenie kvôli neschopnosti nadýchnuť sa Svetla

20.05.2024

Tento text odhaľuje podstatu celkovej biedy ľudstva i jednotlivcov. Je ale zároveň návodom, ako sa tejto biedy zbaviť. Ako sa stať spoločenstvom skutočných, pravých a naozaj hodnotných ľudí, ktorí nášmu súčasnému svetu tak fatálne chýbajú. My ľudia žijeme vo svete hmoty. Vo svete najhrubšej hmotnosti, alebo hrubohmotnosti. Podstatu a obmedzenie nášho hrubohmotného [...]

Len pravé dobro prináša naozaj dobro! Žiaľ, takéto dobro chýba

16.05.2024

Jednou zo základných vlastností človeka je, že musí neustále niečo chcieť. Človek nie je schopný ani na okamžik zastaviť vlastné chcenie, pretože je k nemu tlačený vyššou silou, ktorá prúdi univerzom. Je to neviditeľná, neutrálna sila, prúdiaca zhora, ktorá núti všetko živé do neustáleho pohybu. Do pohybu telesného, ako i duševného. Táto neutrálna sila pôsobí [...]

Ľudia! Úbohé bytosti, ovládané svojimi sklonmi

13.05.2024

Všetko, čo na svete jestvuje, môže človek využívať. Môže mať záľubu v mnohých veciach a môže sa im venovať. Nikdy by ale nemal dopustiť, aby ho tieto veci ovládli. Aby sa upriamil iba na ne. Aby ich postavil na prvé miesto a všetko ostatné začal odsúvať na vedľajšiu koľaj. Takýmto spôsobom si totiž, vo vzťahu k svojmu vlastnému duševnému obzoru, zužujeme [...]

Robert Kaliňák

Kaliňák: Po zasadnutí Bezpečnostnej rady predstavia členovia prvé návrhy opatrení

21.05.2024 17:04

Po stredajšom plánovanom zasadnutí Bezpečnostnej rady SR sa dozvieme, aká je aktuálna situácia po atentáte na Roberta Fica.

Izrael / Vojak / Armáda / Gaza /

Už žiadny priamy prenos z Gazy. Izrael zhabal novinárom kamery

21.05.2024 16:42

Izrael vyzval "národy civilizovaného sveta", aby vystúpili proti žiadosti hlavného prokurátora Medzinárodného trestného súdu (ICC) o vydanie zatykačov na členov vlády.

železnica, cyklotrasa, Poltár, Rimavská Sobota

Tragédia na železničnej stanici v Nitre, o život prišiel 16-ročný chlapec

21.05.2024 16:40

Policajná hliadka našla telo bez známok života v blízkosti železničnej trate pod sídliskom Klokočina.

taraba

Taraba avizuje zmeny pri novele zákona o ochrane prírody

21.05.2024 16:27

Novele zákona o ochrane prírody a krajiny sa parlament venuje v skrátenom legislatívnom konaní.

milansupa

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 159
Celková čítanosť: 237820x
Priemerná čítanosť článkov: 1496x

Autor blogu