Založ si blog

Najvnútornejšie chcenie človeka je nedocenený základ všetkého

Schopnosťou chcieť sa prejavuje naša najvnútornejšia podstata. Keď náš duch, čiže naša najvnútornejšia podstata niečo chce, vždy sa to prejavuje ako žiarenie. Žiarenie pôsobí dvomi smermi. Zvnútra, z nášho ducha smerom von do stvorenia. A zo stvorenia smerom k nám a k našej osobnosti, pretože si tým k sebe okamžite magneticky priťahujeme rovnorodé žiarenia.

Ako zákonitá odpoveď zo stvorenia teda prichádza ku nám naspäť rovnorodé žiarenie, a to buď zlé, alebo dobré. Presne podľa toho, akým spôsobom je nastavené najvnútornejšie chcenie človeka.

Rozhodujúce je základné chcenie ducha, ktoré sa môže odvíjať dvomi smermi. Buď k Svetlu, k dobru a k čistote, alebo preč od Svetla, k nízkemu, zlému a nečistému.

Žiarenia, vracajúce sa ku nám naspäť zo stvorenia, ako reakcia na žiarenie nášho chcenia, k nám prinášajú zodpovedajúce dôsledky. Chcenie dobrého, čistého a svetlého k nám priťahuje žiarenia harmonické a tvorivé. Chcenie zlého, nízkeho, nečistého a od Svetla odvráteného nám prináša nezhody, rozpory, zlo a nakoniec zničenie.

Toto všetko máme vo svojich rukách a riadime to ovládajúcou pákou nášho chcenia. Žiaľ, u väčšiny ľudí sa to deje nevedomky. Väčšina ľudí žije úplne nevedomý život bez toho, aby pákou svojho chcenia vedome riadili smerovanie svojej osobnosti správnym spôsobom. Aby ju riadili smerom k dobru, k Svetlu a k Stvoriteľovi.

Chcenie väčšiny ľudí je nastavené len na všedné a nízke ciele, čím vytvárajú nízky druh vyžarovania vlastnej osobnosti, prostredníctvom ktorého si k sebe magneticky priťahujú iba nízke žiarenia zo stvorenia. To samozrejme zodpovedajúcim spôsobom ovplyvňuje kvalitu ich života.

Všetko to negatívne, čo na základe toho musia ľudia prežívať, je len zákonitou odozvou charakteru ich vlastného chcenia. Je to spravodlivou odpoveďou na vyžarovanie ich chcenia do stvorenia.

Aby sa mohol život jednotlivca, spoločnosti i celého sveta zmeniť k lepšiemu, musí sa nevyhnutne zmeniť k lepšiemu charakter nášho chcenia. A to tak, že v sebe vzbudíme čisté a radostné chcenie dobrého a Svetlého. Cesta k svetlému osudu každého z nás vedie jedine cez oživenie vlastného vyžarovania prostredníctvom chcenia dobrého a čistého. Ak v sebe prebudíme túžbu po Bohu a po naplňovaní svetlých ideálov, naša túžba sa stane žiarením, pôsobiacim do stvorenia, ktoré nám naspäť zo stvorenia prinesie žiarenie dobra a Svetla.

Ak človek dokáže v sebe prebudiť chcenie radostnejšieho a čistejšieho druhu, aj keď je v mnohých veciach svojim chcením zameraný na hmotné, môžu k nemu skrze jeho svetlejšie vyžarovanie prúdiť vyššie a svetlejšie žiarenia zo stvorenia.

Pravá cesta človeka stvorením spočíva v zachvievaní sa v radosti a v nadšení pre zmysluplné a svetlé tvorenie, prinášajúce úžitok blížnym. Naša pravá cesta spočíva v prebudení chcenia vysokého duchovného druhu – chcenia po blízkosti Božej a po naplňovaní jeho Vôle. Pravá cesta človeka stvorením je cestou čistého a radostného chcenia dobrého. Toho, kto to dosiahol, alebo sa k tomu výrazne blíži, je možné ľahko spoznať podľa žiarivého, detského lesku v jeho očiach.

Na základe takéhoto správneho snaženia budeme zo stvorenia obdarovaní žiarením duchovného druhu, ktoré prestúpi celú našu osobnosť a ešte viac nás posilní a povzbudí v našom chcení dobrého, čistého a svetlého. A táto výmena žiarení nás vynesie vysoko k Svetlu a k Stvoriteľovi, čo povznesie nie len našu osobnosť, ale i naše okolie i celý svet.

Povznesie to celú našu planétu, ktorá vinou ľudí a ich nízkeho a nedobrého chcenia klesla oveľa nižšie a stala sa oveľa hutnejšou a materiálnejšou. Preto sa stal duchovný život na nej omnoho ťažší. To všetko, spolu so strácajúcou sa prirodzenosťou a detskosťou, znemožňuje ľudskému duchu slobodne a voľne sa prejavovať v hmotnom svete. Preto v mnohých, v ktorých drieme chcenie dobrého, sa ich dobré chcenie hmotne prejavuje len veľmi namáhavo, oneskorenie, alebo vôbec.

Ale toto všetko sa dá zmeniť tým, že v sebe vzbudíme čisté a radostné chcenie dobrého, a toto chcenie v nás zostane trvalo živé. Tým pomôžeme sebe, svojmu okoliu i celej našej planéte, aby sa stala opäť duchovne živšou, éterickejšou, svetlejšou, krajšou a lepšou.

Duchovný pohľad na akčné filmy, plné násilia

19.07.2024

Ten, kto pozerá filmy plné násilia a agresivity je sám násilníkom a zločincom? Prečo? Lebo vo svojom vnútri citovo prežíva niečo veľmi podobného, ako keby sa zobrazovaného násilia a agresivity zúčastňoval naživo a osobne. Dejom filmu býva totiž nebadane vťahovaný do jeho spolu prežívania. No a toto jeho osobné citové prežívanie násilia je súčasťou, je ohnivkom [...]

O výnimočnosti súčasného života na zemi

15.07.2024

Tisíce duší v záhrobí prosili o milosť narodiť sa dnes na zemi, pretože takáto výnimočná doba tu ešte nikdy nebola počas celého vývoja ľudstva. Duchovne živšie duše v záhrobí si uvedomili, že by im bolo treba ešte mnoho pozemských životov na to, aby dokázali odčiniť a odpykať svoje previnenia voči blížnym, ktoré zauzlili ich osudové vlákna. V súčasnosti je to [...]

Raz to predsa muselo prísť, pretože tak to bolo predpovedané

11.07.2024

Ľudia sú otrávení nesprávnym chápaním Lásky Stvoriteľa, ktorú vnímajú ako donekonečna odpúšťajúcu a sladkasto zmäkčilú. Táto Láska však takou nie je a ani nikdy nebola, pretože jej neoddeliteľnú súčasť tvorí Spravodlivosť. Spravodlivosť prísna, dôsledná, železná a neúprosná! Pretože pred 2000 rokmi sme Lásku Stvoriteľa pribili na kríž a jej [...]

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.

drogy chorvátsko kokaín

V Európe sa rozmáha organizovaný zločin, využíva každú slabinu, varuje Europol

20.07.2024 17:36

Výroba kokaínu je v Latinskej Amerike podľa Europolu mimoriadne rozšírenia a Európa je touto drogou zahltená.

milansupa

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 176
Celková čítanosť: 268601x
Priemerná čítanosť článkov: 1526x

Autor blogu